Дитина та COVID-19

Як допомогти дитині впоратися зі стресом в умовах спалаху COVID-19

Діти реагують на стрес по-різному: вони можуть наполегливо вимагати уваги дорослих, ставати тривожними, замкнутими, непривітними або надлишково жвавими, починають мочитися в ліжко і т.д.

Відповідайте на подібні реакції дитини позитивно, дізнайтеся, що його турбує, і оточіть любов’ю і увагою.

У важкі моменти дітям особливо потрібні любов і увагу. Тому намагайтеся проявляти їх ще більше, ніж зазвичай.

Прислухайтеся до дитини, проявляйте доброту і підбадьорює його.

Щоб відволікти дитину, намагайтеся придумувати для нього ігри та цікаві заняття.

Бажано по можливості не розлучати дітей з батьками та іншими членами сім’ї. Якщо ж це неможливо (наприклад, в разі госпіталізації), необхідно забезпечити регулярне спілкування дитини з сім’єю (наприклад, по телефону) і надати йому необхідну моральну підтримку.

Намагайтеся якомога ретельніше дотримуватися заведеним порядком або графіком, або, враховуючи зміну обставин, введіть новий розпорядок дня, в якому передбачено час для шкільного або іншого навчання, а також ігор і відпочинку.

Поясніть дитині, що сталося і яка поточна ситуація, і на доступному для нього мовою розкажіть, як уберегтися від зараження.

У тому числі спокійно розкажіть йому про можливий розвиток подій (наприклад, будь-хто з членів сім’ї і / або сама дитина може відчути нездужання, і йому може знадобитися на деякий час поїхати в лікарню, де лікарі допоможуть йому одужати).